Cam Balkon Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Her insanın farklı zevkleri ve farklı beklentileri vardır. Bu beklentiler yaşam alanlarının dizaynında da kendini gösterir. Cam Balkon Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? hakkında bir çok tüketici kendince farklı detayları belirleyip ona göre ilerlemektedir ancak bazı önemli ayrılar vardırki bunları da incelerseniz çok doğru bir seçime doğru ilerleyebilirsiniz. Kişi zevk tercihi çok önemli bir konu olduğu gibi uygulamasının yapılması düşünülen alanda son derece değerlidir. Seçimizin bu alana da uyumlu olması ve bütünü bozmadan yapıya destek vermesi bir bütünlük oluşturmalıdır. Bina dış cephesini düşündüğümüzde aykırı bir renk seçimi ilk görünüşte herkese itici gelebilir ve binanın bütünlüğünü oldukça bozabilir. Bundan kaçınmak için eğer profesyonel bir firma ile çalışıyorsanız çizim üzerinde seçmiş olduğunuz model ve renklerin uygulamaya başlamadan önceki yapılmış gibi size çizimini gösterebilirler.

Cam Balkon Profili seçimine özen gösterin!

cam Balkon

Firmalar arsında farklı renklerde profillerle ve iskelet yapıları ile alternatifler bulabilirsiniz. Bilindiği üzere ahşap renk tonları, siyak renkler ve mavi ton cam renkleri seçimlerde ön plana çıkmakta ve en çok tercih gören modeller olmaktadır. Burda profil rengi ile cam renginin bir birine karıştırılmaması gerekmektedir. Kimi cam balkon imalatı yapanlarda profillerde 2 renk çalışıp camlarda ise 4-5 farklı renk modeline çıkabilmektediler. Profil renk seçimimi? Profil ürün kalitesi mi önemlidir? Burda genelde kullanıcılar her ne kadar renk tercihlerine önem verselerde profil et kalınlığı dediğimiz ve sağlamlığını bize yansıtan kaliteyede önem vermeliyiz. Eğerki uzun yıllar cam balkonunuzu kullanmayı planlıyorsanız ve daha sonra tekrar kısa sürede yenisini yaptırmak istemiyorsanız profillerin sağlamlığı çok önemli bir detay olacaktır sizler için. İstanbul da bir çok şirket maliyeti en aza indirmek için profillerde çok düşük kalınlık kullanmakta ve sistemi çok ucuza getirmektedir. Başta siz çok uygun fiyat aldığınızı düşünebilir ve kazançlı çıktığınızı zannedebilirsiniz ancak uzun vadede işin hiç de öyle olmadığını anlayacaksınız. Bilindik çok fazla yaşanan olumsuz durumlardan biri ile sizlerde karşılaşmamak için çok ucuz verilen tekliflerde bunu atlamadan detaylı şekilde inceleyiniz.

Katlanır Cam Balkonlarda Çabuk Arıza Sebepleri Nelerdir?

Katlanır Cam Balkon

Modeller arasında İstanbul da konutlarda sürgülü sistemler ile katlanır sistemler yaygın olarak bilinen ve kullanılanlardır. Evlerimizde bulunan balkonlar bu sistemler için uygun alanlardır. Kimi konut sahibi atıl olarak çok fazla kullanmadığı bir balkona bu sistemi yaptırabilir yada bazı kulanıcılar gibi en çok vakit ve zaman geçirdiği alanlara cam balkon yaptırabilirler. Eğer günlük yaşantınızda çok kullandığınız bir alanda tercih ettiyseniz haliyle cam balkon açılımını sürekli yapmanız gerekecektir. Her ne kadar yaz ayları oldukça faz el giden bir ürün olasa da kış aylarında katlanır camlar sürekli kullanılabilmektedir. Zaman içinde ilk önce fitil kısımlarında aşınmalar bu sistemleri görülebilmektedir. Eğer firma kötü bir montaj uygulaması yapmışsa çok kısa sürede bu kısımda arızalar kendini gösterecektir. Evlerden ziyade ticari işletmeler bu konuda daha muzdarip durumdadır. Cafe, pastahane, restoran gibi alanlarda bir çok farklı kişi, birey tarafından el sürülen ve gün içinde onlarca kez kullanılan bu sistemler eğer basit ve sıradan malzeme tercihi ile yapılmış olursa çok kısa sürede kendisini salacak ve istenmeyen sürekli yaşanacak sorunlar ortaya çıkacaktır.

  • Katlanır ve sürgülü cam balkonlarda daha uzun ömürlü kullanım için yoğun kullanım alanlarında yüksek kalitedeki ürün tercihleri ile başınız ağrımadan daha uzun vadeli kullanım yapabilirsiniz.

Cam balkonda Değişen parçaların tedariği kolay mıdır?

Cam Balkon

Şehirden şehire göre bu ayrıntı farklılık gösterebilmektedir. Genelde büyükşehirlerde cam balkon üreticilerini ve servis desteği verecek firma bulmak kolay olmaktadır. Ancak küçük illerimizde ve anadolunun bir çok şehrinde bu sistem için büyük şehirlerden usta veya uzman çağırmak zorunda olan çokça insan bulunmaktadır. Yedek parça cam balkonlarda illaki bulabilirsiniz ancak çok eski model ürünlerde tedarik eğer ciddi bir firmadan imalat yaptırmadıysanız zor olacaktır. İstanbul için aslında çözüm olanağı neredeyse en üst düzey durumdadır. Firmamız Mavi cam balkon bu konuda diğer bir çok firmanın aksine bünyesinde ayrı servis ve onarım birimi kurmuş olup bu gibi yedek parça, arıza ve onarım gerektiren durumlarda müşterilerine özel olarak hizmet verebilmektedir. Kendi imalatından çıkmış ve uygulamayı kendi ekipleri ile yaptığı her işte ise garanti dahilinde ücretsiz olarak müşterilerine destek verebilmektedir. Bunun dışında yine bir çok farklı model ve tipte üretilmiş ve satın alınmış olan cam balkon sistemleri modellerinde firma olarak sizlere destek verebilmekteyiz.

Cam Balkonda En Sık yaşanan Sorun

Eskiye oranla her ne kadar şikayetler azalmış olsa da alanımızda sorunlu firma sayısı oldukça fazladır diyebiliriz. Müşterilerden en sık alınan ve duyulan şikayetler genelde yapılan yanlış montaj ve alınan yanlış ölçüler nedeni ile hiç iyi yalıtım, izolasyon avantajı sunamamasıdır. Bir çok yanlış iş teslimi sonucu cam balkon yapılan alan su almakta ve ev sahibi bu sistemi yaptırdığına pişman olmaktadır. Yanlış verilen eğimler, fitil hataları, katlanır sitemlerdeki bozukluklar ve diğer bir çok sebep zamanla hataların gün yüzüne çıkmasına sebebiyet verir. Sizlerde bir çok insan gibi aynı hatalara düşmemek için müşteri ilişkileri kuvvetli, bu alanda uzun yıllar tecrübeli, kendi imalathanesi olan ve satış sonrası destek ve servis hizmeti verebilecek firmalarla çalışabilirsiniz. Emeğin boşa gitmemesi, zor kazanılan paraların boşa harcanmaması için seçim yapmadan önce iki kereden fazla düşünmenizi önermekteyiz. Eğer çalıştığınız firma kötü niyetli ise yaşanılan sorunu sizin kullanıcı hatanıza bağlayacak ve sorumluluğu üstünden atmaya çalışacaktır. Ayrıca bir çok mekan sahibi işi yaptırdıktan sonra teknik bir arıza veya sorundan sonra firmaya ulaşmak ancak muhatap bulmakta zorlanmaktadır. Buda cam balkon firmasının ilgisiz, müşterilerine önem vermeyen ve tamamen ticari düşündüğünün bir göstergesidir.

 Author: Cam Balkon
İstanbul Cam Balkon işlerinizde her iki yakada da da bir çok başarılı projeye imza atan Mavi Cam Balkon hakkında tüm paylaşımlar ve duyurular

Bir cevap yazın