Cam Balkon Sistemleri

Ticari alanlarda ve konutlarda ülkemizde uzun yıllardır tercih edilen Cam Balkon sistemleri son yıllarda yeni modelleri ile daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Mekanlarınıza daha rahat kullanılabilir alanlar yaratan cam balkon sistemleri hem şık tasarımları hemde uygun fiyatları ile üreticisinden hızlı teslimat ve montaj avantajları ile sizlere sunulmaktadır. İstanbul cam balkon kullanımı açısından bir çok ilimizin çok büyük farkla önünde gelmektedir. Hatta istanbul ilk cam kullanımın başladığı ildir diyebiliriz. Sayısız dairede, cafe ve restoran, villalarda, rezidanslarda ve kış bahçelerde kullanımı popüler durumdadır. Eski tarihlerden beri hiç bir şekilde popülerliğini yitirmeyen bu ürün günümüzde de oldukça artan bir taleple yoğun ilgi görmektedir. Neredeyse bir alan kapatılmayı düşünüldüğünde ile akla gelen sistemdir diyebiliriz.

Cam Balkon

Cam Balkon Teknik Özellikleri

Bir çok farklı özelliği bünyesinde barındıran cam balkon sistemleri umduğunuzdan daha fazla sizlere katkı sağlayacaktır. Beklentinizin üzerinde teknik özellik barındıran bu sistemler hiç de hafife alınmayacak sistemlerdir. Sizler için İstanbul Mavi Cam Balkon firması olarak hem malzeme özelliklerinden hemde teknik detaylarından ayrıntıları aşağıda sıralamış bulunmaktayız.

 • Cam Balkon ürünleri Yüksek rüzgâr şiddetine dayanıklıdır
 • Termiği yüksek özel üretim Alüminyum profiller kullanılmaktadır.
 • Sistemimizde kullandığımız Alümin-yum profilin kalınlığı 4 cmdir, et kalınlığı ise 3mm’dir.
 • Alüminyum profillerimizde RAL renk seçenekleriyle elektrostatik toz boya kullanılır.
 • Cam Balkon Sisteminde 8mm ve 10mm kalınlığında darbelere ve kırılmaya karşı yüksek mukavemete sahip temperli cam kullanılır.
 • Sistemimizde cam paneller taşıyıcı kanat profiline polimer bazlı ithal yapıştırıcılarla yapıştırılmakta olup doğa şartlarından dolayı deformasyona uğramamaktadır.
 • Sistemimiz ayrı ayrı yataklarda çalışan üzeri polyemid kaplamalı rulmanlı çinko nikel alaşımlı tekerler sayesinde rahat bir çalışma sağlar.
 • Birbirinden bağımsız çalışan çift kilit sistemi ile maksimum güvenlik sağlar.
 • Akıllı baza kapakları ve aksesuarları ile bir bütün oluşturan komple bir sistemdir.
 • Alt ve üst raylarda 10 mm kalınlığındaki çift sıralı kıl fitiller maksi-mum yalıtım sağlar.
 • Kanatlardaki camlar arasında yalıtımı sağlayıcı silikon bazlı çift h fitil kullanılır.

Su Almayan Cam Balkon

Yazımızda da bahsettiğimiz gibi cam balkonları ülkemizde ve İstanbul içinde kullanımı neredeyse 15 yılın üzerindedir diyebiliriz. Çok önceki modellerde bazı su geçirme sorunları görülsede bir çok problem işi yüklenici firmanın yanlış, hatalı montaj yapmasından kaynaklanmaktadır. İşi aceleye getiren ve bir an önce bitirmek isteyen bir çok firma su gider yolları hesaba katmadan alelacele montajı tamamlamaktadır. İlk yağan yağmurda da sitem içeri su almaya başlamaktadır. Bir diğer sorunda kış aylarında yapılan cam balkon sistemlerinde yanış günde yapılan montaj ve kurumlarda silikonlar, derzler kurumadan yağmura maruza kalması veya yanlış bilgilendirme nedeni ile su ile yıkanması nedeni ile çözülme yaşanmasıdır. Eğer sizlerde cam balkon yaptırmayı düşünüyorsanız bu ayrıntıya çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle yağmurlu bir havada montaj yapılmamalı ve en az 24 saat kuruma şansı sisteme verilmelidir.

Balkonlarınızın Su almamasını istiyorsanız su oluklu cam balkon tercihinde de bulunabilirsiniz.

Su Oluklu Cam Balkon
İstanbul Cam Balkon

Evinize yada ticari alanınıza cam balkon modeli yaptırmayı düşünüyorsanız İstanbul Mavi Cam Balkon’dan teklif almadan karar vermeyiniz!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Puan Verilmedi İlk Puanı Siz Verin)