Cam Balkon Su Geçirir mi?

Günümüz modern teknolojisinde sürekli kendini geliştiren örneklerden biride cam balkon sistemleri ve türevi modelleridir. Cam Balkon Su Geçirir mi? diye neredeyse uygulamayı ilk yaptırmayı düşündüğünüz andan itibaren aklınıza takılan ilk sorudur diyebiliriz. Sizler Cam Balkon Su Geçirir mi? sorusunu bizlere bundan 3-5 yıl önce sormuş olsaydınız samimi bir şekilde kesinlike bunun garantisini vermek zor diyebilirdik. Bunu belirli örneklemelerle sizlere anlatmaya çalışırdık. Su bir çok sızma alanı bulduğundan zamanla aşınan ve yıpranan fitil kısımlarından az da olsa içeri girer diyebilirdik. Kötü montaj yapılan cam balkon sistemlerinde ise bu daha da büyük bir sorun yıllarca sistemi yaptıran kişiler tarafından da tecrübe edilmiştir.

Günümüzde Cam balkonlar Su geçirmekte midir?

Şimdilerde eskiye göre yeni nesil sistemler ve çözümler sayesinde bunu en aza indirme ve doğru yapılacak uygulama montaj ve kurulum ile neredeyse sıfıra indirmek kolay bir hal almıştır. Su oluklu cam balkon mekanizmaları sayesinde suyun tahliyesi içeri yerine dış alana verilmesi kolay şekilde sağlanmaktadır. İstanbul Cam Balkon piyasasında bu sistem su geçirmez cam balkon diye lanse dilmektedir. Ancak bu sistem dahi bazen %100 verime ulaşamamaktadır bununda nedeni işçilik kalitesizliğidir. Sizler cam balkon yaptırmayı düşündüğünüzde fiyatlardan öte firmanın ciddiyeti, geçmişi, uzmanlığı ile ilgilenmeniz gerekmektedir. Cam Balkon Su Geçirir mi? sorusunun 2017 yılı itibari ile cevabı kesinlikle doğru firma ve doğru uygulamalar için geçirmez diyebiliriz.

Cam Balkonlardaki Su yalıtımı

İstanbul alan kaplamalarında neredeyse ülkemizde merkez bir şehirdir ve bu alanda hizmet veren firma sayısıda oldukça fazladır. Bu yoğunluk rekabeti getirmiş olsada bunun yanında olumsuz yanı ise kalitesiz, ucu malzeme kullanımı olarak da geri dönmektedir. Su yalıtımının üst seviyede olması için damlalıklı sistemler, su tahliye profilleri, alüminyum contalar la destekli işlemler yapılmalıdır. İzolasyon ve yalıtım sadece bizim sektörümüzün değil her iş alanının sorunudur. Yalıtım Çözümleri aslında bilindiği gibi uygulamadaki eksik ve yanlış yöntemler ile yeterli düzeyde sağlanamamaktadır. Şiddetli hava şartları, açılığı yağmakta olan yağmurlar sızdırmada etkili olmakta ama buna da fitil arası izolasyon ve yalıtım için uygun malzeme kullanımı ile çözüm sağlamak mümkündür. Yazımızda sizlere Cam Balkon Su Geçirir mi? sorunuza cevap vermeye çalıştık. Yinede aklınızda kalan merak ettiğimiz tüm sorularınızı bizlerle iletişim kurarak uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

 Author: Cam Balkon
İstanbul Cam Balkon işlerinizde her iki yakada da da bir çok başarılı projeye imza atan Mavi Cam Balkon hakkında tüm paylaşımlar ve duyurular

Bir cevap yazın